Najpopularniejsi kucharze w Polsce

  • ola 

Kuchnia polska jest naprawdę wyśmienita. W swoim repertuarze mamy rozpływające się w ustach pierogi, aromatyczne gołąbki, soczyste kotlety, wyśmienity bigos i wiele, wiele innych równie znakomitych potraw. Mając w zanadrzu takie delicje, wiele osób decyduje się na profesję czy raczej karierę kucharza.

Karierę? Nie inaczej… ponieważ zawód kucharza stał się synonimem celebryty… Przynajmniej tak jest w przypadku szefów kuchni, którym udało się dostać własny program w telewizji.

Najpopularniejsi kucharze w Polsce

Magda Gessler

Magda Gessler od 2010 roku prowadzi program „Kuchenne rewolucje”, w którym na pokaz rzuca garnkami, rozsypuje po całej kuchni przyprawy i krzyczy na właścicieli restauracji. Od 2012 roku jest także jurorką w polskiej wersji brytyjskiego programu „MasterChef”. Magda Gessler niewątpliwie ma dobry smak i potrafi skutecznie wyprowadzić restauratorów na prostą.

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz to niekwestionowany kulinarny autorytet. Od 1998 roku prowadził program „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a od 2008 roku cykl „Makłowicz w podróży”. W obu audycjach telewizyjnych pełnił funkcję przewodnika po obcych krajach i przybliżał rodzime potrawy i smaki z tamtych stron.

Karol Okrasa

Od 2003 roku Karol Okrasa prowadzi program „Kuchnia z Okrasą”, w którym w zabawny sposób pokazuje proces gotowania. Jego drugi program „Smaki czasu z Karolem Okrasą” również zdobył przychylne recenzje widzów. Od 2012 roku jeździ po Polsce żółtym garbusem i gotuje regionalne potrawy po swojemu w audycji „Okrasa łamie przepisy”.

Pascal Brodnicki

Pascal Brodnicki urodził się we Francji, ale jego tata jest Polakiem. Ponadto mieszka w Polsce i tutaj prowadził program kulinarny „Pascal: Po prostu gotuj!” i kilka innych produkcji. Zyskał ogromną przychylność polskich odbiorców przez humorystyczne podejście do kuchni i uroczy francuski akcent. Od 2016 roku ma własny kanał na serwisie YouTube.

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro od początku kariery uczył się od najlepszych. Kiedy wrócił do Polski, otworzył restaurację „Atelier Amaro”, której udało się zdobyć gwiazdkę Michelin – jest to pierwsze takie odznaczenie dla polskiej restauracji. Od 2013 roku jest jurorem w kulinarnym reality show pod tytułem „Top Chef”. Prowadził także 5 edycji programu „Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia”.

Inni popularni kucharze w Polsce, o których warto pamiętać

Poniższa lista zawiera również nazwiska osób, które nie mają wykształcenia gastronomicznego, ale na co dzień zajmują się gotowaniem w telewizji:

• Michał Bryś

• Ewa Wachowicz

• Mateusz Gessler

• Michel Moran (Francuz, znany z programu „MasterChef”)

• Anna Starmach.