Bake Off – Ale ciacho!

  • ola 

Popularny „Bake Off”, to polska wersja brytyjskiego programu kulinarnego pod tytułem „The Great Bake Off”. Tym, co odróżnia go od innych programów tego typu, jest to, że uczestnicy wykonują tylko i wyłącznie desery. Telewizja Polska wyemitowała na swojej antenie pierwszy odcinek 5 września 2016 roku. Do tej pory powstało pięć edycji programu. Główni jurorzy programu to: Małgorzata Molska, która w trzeciej edycji została zastąpiona przez Michała Brysia, drugim jurorem od pierwszej edycji jest Krzysztof Ilnicki.

Format programu

Zasady programu są dość proste. Ludzie, którzy pragną dostać się do programu, muszą przejść casting. Do głównej części „Bake Off” przechodzi dwanaście osób, które rywalizują ze sobą w wymyślonych przez jurorów konkurencjach. Uczestnicy muszą być wszechstronni i pokazać swoje umiejętności, przygotowując różnorodne wypieki. Co tydzień uczestnik, który w najmniejszym stopniu podołał wymaganiom jury, odpada z programu. Zwycięzca otrzymuje 50 tysięcy złotych.

Charakterystyczną cechą tego programu jest panująca przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja uczestników.

Zwycięzcy dotychczasowych edycji

1. Małgorzata Rybacka

2. Małgorzata Nagat

3. Tomasz Bączkowski

4. Danuta Browarska

Bake Off Junior

Dziecięca edycja programu działa na tych samych zasadach co wersja dla dorosłych. Jak dotąd wyemitowano jedną serię jesienią 2018 roku. Pierwszą osobą z tytułem Polskiego Mistrza Wypieków „Bake Off Junior” została Małgorzata Kosior.