Najlepsze kucharki na świecie

  • ola 

Do najlepszych kucharzy na świecie niewątpliwie należą Gordon Ramsey oraz Jamie Oliver. Czas przyjrzeć się, które kucharki zrobiły w kulinarnym świecie karierę na miarę wspomnianych szefów kuchni.

Najlepsze kucharki na świecie

Julia Child

Nieżyjąca już Julia Child była amerykańską kucharką i pierwszą kobietą, która ukończyła szkołę kucharską Le Cordon Bleu w Paryżu. W 1961 roku, wraz z dwiema przyjaciółkami napisała książkę kucharską, w której zawarła mnóstwo przepisów na francuskie dania. Od 1963 roku prowadziła własną audycję telewizyjną dotyczącą gotowania. Julia Child niemal przez całe życie pisała książki kucharskie i występowała w telewizji.

Nigella Lawson

Nigella Lawson zadebiutowała w roku 1998 w programie „Real Food” jako gość Nigela Slatera. Wkrótce potem poprowadziła pierwszą audycję telewizyjną dotyczącą gotowania pod tytułem „Nigella gryzie”. Stała się znaną personą w kręgu brytyjskich kucharzy i zdobyła serca publiczności swoją otwartością i energią. Wydała także kilka książek kucharskich.

Padma Lakshmi

Padma Lakshmi to amerykańska autorka, aktorka, modelka, producentka i prowadząca telewizyjna. Jej debiutem była książka kucharska. Od 2006 roku jest prezenterką oraz współproducentką kulinarnego reality show „Top Chef”, za który otrzymała nominację do nagrody Emmy. Do tej pory Padma Lakshmi wydała już kilka książek kucharskich.