Top Chef

  • ola 

Polska edycja amerykańskiego programu kulinarnego typu reality show o tej samej nazwie. Pierwsza wersja została wyemitowana przez telewizję Polsat 11 września 2013 roku. Do tej pory powstało siedem sezonów, ostatni wiosną 2018 roku. Głównymi jurorami w programie są niezwykle popularni w całej Polsce kucharze:

• Wojciech Modest Amaro

• Ewa Wachowicz

• Maciej Nowak.

Format programu

W każdym odcinku, uczestnicy programu, rywalizują w dwóch głównych konkurencjach. W pierwszej zostaje wybrany kucharz, który przygotował najlepsze danie. Dostaje on immunitet, ma zapewniony udział w następnym odcinku i nie musi brać udziału w drugiej konkurencji. W drugiej części odcinka wśród pozostałych kucharzy zostają wybrane osoby, które przygotowały najgorsze dania. Te osoby trafiają do dogrywki, w której eliminowany jest jeden lub więcej uczestników. Odcinek finałowy odbywa się na żywo, zwycięzca dostaje nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Dotychczasowi zwycięzcy

1. Martin Gimenez-Castro

2. Sebastian Olma

3. Marcin Przybysz

4. Katarzyna Daniłowicz

5. Tomasz Purol

6. Dawid Szkudlarek

7. Sylwia Stachyra

Top Chef. Gwiazdy od kuchni

Jesienią 2016 roku telewizja Polsat zdecydowała się wyemitować spin-off popularnego „Top Chefa” z udziałem znanych wszystkim Polakom gwiazd. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na takich samych zasadach jak w oryginalnej wersji. Zwycięzcą jedynej jak dotąd serii z gwiazdami został Rafał Maserak.