Najdziwniejsze restauracje

  • ola 

Jeśli mowa o restauracjach, to każdy wyobraża sobie luksusowy lokal, w którym panuje lekko sztywna atmosfera, a dress code zmusza nas do ubrania się w trochę bardziej ekskluzywne ubranie. Okazuje się jednak, że na świecie można spotkać mnóstwo bardzo ciekawych restauracji, które przyciągają do siebie klientów oryginalnym pomysłem na miejsce, jedzeniem i wieloma innymi sposobami. W niektórych rejonach świata restauracje walczą o klienta, dlatego powstają bardzo dziwne i niecodzienne miejsca, które muszą zwrócić na siebie uwagę przede wszystkim turystów. Jeśli chodzi o interesujące pomysły, to pole do popisu jest niemal nieograniczone. Oto kilka nietuzinkowych koncepcji na restaurację.

Podwodna restauracja na Malediwach

Restauracja znajdująca się 5 metrów pod wodą prezentuje się przepięknie. Jej powierzchnia to 45 metrów kwadratowych. Nie posiada ścian i sufitu. Całość jest półokrągłą taflą szkła, przez którą klienci widzą tętniący życiem Ocean Indyjski. Przeżycia podczas posiłku mogą być niewiarygodne. Nigdy nie wiadomo, czy obok przepłynie ławica małych rybek, czy ogromny rekina.

Podniebna restauracja

Belgowie wpadli na niecodzienny pomysł stworzenia podniebnej restauracji, w której ludzie szukający większych wrażeń wynoszeni są na wysokość 50 metrów nad Ziemię i mogą spożyć posiłek. Wydaje się niemożliwe? Platforma, na której znajdują się uczestnicy, ma specjalną kuchnię, stół i krzesła. Wraz ze śmiałkami na wysokość wjeżdżają kucharz i kelnerzy. Wszystko jest przystosowane tak, aby nie było mowy o ryzyku. Klienci są przypięci pasami i nie mogą wstać od stołu. Całość jest umieszczona na wysokość 50 metrów za pomocą dźwigu. Co ciekawe, firma organizuje tego typu atrakcje również w Polsce za jedyne 50 000 złotych.

Restauracja u podnóża wodospadu

Jedną z największych atrakcji dla odwiedzających filipińskie miasto San Pablo jest restauracja usytuowana u podnóża wodospadu. Turyści w przeciwieństwie do większości restauracji na świecie muszą zdjąć swoje obuwie, gdyż stoły i ławki, przy których spożywa się posiłki, są umieszczone na tafli wody, spadającej prosto z wodospadu.

Restauracja stylizowana na książkę „Alicja w Krainie Czarów”

Japonia słynie z bardzo ciekawych pomysłów, jeśli chodzi o niemal każdy aspekt życia człowieka. Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu restauracji z kraju wiśni. W Tokio znajduje się lokal stworzony na motywach słynnej powieści Charlesa Lutwidge’a Dodgsona. Całe wnętrze prezentuje elementy wyjęte wprost z krainy czarów. Wszędzie widać karty do gry, filiżanki i inne niesamowite rzeczy występujące w popularnej książce dla dzieci. Całość jest wykonana przepięknie i z pewnością każdy odczuje na własnej skórze nieco psychodeliczny klimat opowieści o Alicji.

Lodowy bar

Dubaj to miejsce, gdzie można stworzyć wszystko. Cały lokal z lodu? Nie ma problemu. Poimo panujących w tym rejonie świata upałów udało się stworzyć miejsce całe z lodu. Lodowe stoliki, ściany, siedziska. Jednym słowem – wszystko. Jako że w Dubaju przez cały rok średnia temperatura nie schodzi poniżej 20 stopni Celsjusza, właściciele pomyśleli o wszystkim i na każdego klienta czeka kurtka zimowa, która ochroni go przed chłodem.