Najlepsze restauracje na świecie

  • ola 

Wszędzie słyszymy o najlepszych restauracjach. Bywa, że z perspektywy zwykłego człowieka wydaje się nam, że lepsza restauracja jest poza naszym zasięgiem. Jest to bardzo złe skojarzenie, ponieważ każdy powinien od czasu do czasu spróbować wytworów najlepszych kucharzy świata i rozszerzyć swoje doznania o nowe, wcześniej nieznane smaki. Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi restauracjami na świecie, gdzie posiłek może kosztować niemałą fortunę, lecz doznania płynące z jedzenia pozostaną na całe życie.

Restaurant Gordon Ramsay

Najpopularniejszy kucharz świata – Gordon Ramsay, założył tę restaurację w 1998 roku. Lokal znajduje się w stolicy Anglii, Londynie i posiada 3 gwiazdki Michelin (obecnie najbardziej prestiżowe odznaczenie, przeznaczone tylko dla najlepszych restauracji na świecie). Aby zjeść standardowe danie u Gordona, należy zapłacić około 150 dolarów.

Enoteca Pinchiorri

Enoteca Pinchiorri to restauracja znajdująca się we Florencji we Włoszech. Została założona przez Włocha Giorgio Pinchiorri i Francuzkę Annie Feolde. Idealnie połączyli oni jakość wnętrza do swojej filozofii kulinarnej, tworząc coś niesamowitego. Warto odwiedzić tę restaurację i przekonać się samemu. Cena jednego dania waha się między 50 a 80 euro.

Sukiyabashi Jiro

Restauracja znajduje się w Tokio w Japonii i słynie z tego, że serwują w niej jedno z najlepiej przyrządzonych sushi na świecie. Jiro Ono – szef kuchni, postanowił zaserwować swoje potrawy w sposób jak najbardziej zbliżony do epoki Edo (XVII, XVIII i XIX wiek). Każdy fan sushi, będąc w Tokio, powinien wybrać się do Sukiyabashi Jiro.

T’ang Court

Restauracja znajduje się w Hongkongu w Chinach, w pięciogwiazdkowym hotelu Langham. Można w niej zjeść przede wszystkim owoce morza. Należy mieć jednak na uwadze, że wyjście do T’ang Court może kosztować przeciętnego Kowalskiego jego miesięczną pensję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *